...::Prishtina Forum::...

...::Prishtina Forum::...
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 LUANI REXON 'BISHEN' NE RUNDIN E 12

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ard1an
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 29
Registration date : 05/03/2007

MesazhTitulli: LUANI REXON 'BISHEN' NE RUNDIN E 12   Sat Mar 31, 2007 10:34 am

Boksieri kosovar me nėnshtetėsi gjermane, Luan Krasniqi ia ka dalur ta fitojė meēin e sotėm ndaj amerikanit Brian Minto, pas plotė 12 rundeve interesante dhe pėrplotė emocione, duke e fituar brezin Interkontinental nė WBO.
Gjatė 11 raundeve shqiptarėt kudo nė botė kanė qenė nėn ethe, por gjithēka ėshtė zgjidhur nė raundin e 12-tė, kur Luani ka arritur ta hedh nė dysheme amerikanin me nofkėn "Bisha", gjė e cila pėrkundėr faktit se boksieri amerikan ka arritur tė ngritet dhe ta vazhdojė luftėn edhe pėr ata sekonda tė mbetur, ka qenė vendimtare nė fitoren e boksierit junikas. Ashtu siē ishte parashikuar amerikani u shfaq nė ring si njė boksier tejet i fortė, duke sulmuar vazhdimisht nė drejtim tė Luanit. Ndėrkohė, boksieri kosovar ka goditur pikėrisht atėherė kur duhej, duke e vulosur fatin e kėtij meēi. Pas kėsaj fitoreje tė madhe Krasniqi nė njė pronocim ekskluziv pėr RTK, ka pohuar: "E kisha parashikuar njė meē tė vėshtirė dhe kėshtu edhe doli. Por, bėra njė luftė tė cilėn e kisha planifikuar dhe nė fund dhash goditjen e duhur. Falėnderoj tė gjithė shqiptarėt pėr pėkrahjen qė ma dhuruan edhe nė kėtė mbrėmje. Tash mbetet tė shohim se ēfarė do tė sjell e ardhmja nė karrierėn time. Shpresoj qė sa mė parė tė fitoj tė drejtėn pėr tė luftuar pėr titullin e kampionit tė botės". Emocionet e kėtij meēi spektakular, pėr herė tė parė Radio Televizioni i Kosovės i solli me komentim nga vendi i ngjarjes nga Blerim Vuniqi. Kjo fitore jep shpresė se tashmė Luanin sė shpejti do tė dal nė ring pėr tė sfiduar titullin e kampionit botėror, njė ėndėrr e tij dhe e gjithė shqiptarėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
LUANI REXON 'BISHEN' NE RUNDIN E 12
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
...::Prishtina Forum::... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: